„Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek”

2 czerwca uczniowie klasy 2 a wystąpili na scenie bolechowickiej „Wikarówki” z przedstawieniem przygotowanym na motywach książki „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek” Michała Rusinka. Przedstawienie obejrzały rodziny utalentowanych drugoklasistów, a następnego dnia dzieci wystąpiły dla swoich szkolnych koleżanek i kolegów.
Spacer po rynku krakowskim rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo poprzedziła go scenka prosto z Paryża, gdzie w przytulnej kawiarni grupa turystów z Polski postanowiła zjeść coś smacznego. Kiedy okazało się, że obsługujący ich kelner nie zna naszego pięknego Krakowa, dzieci natychmiast zaprosiły go do grodu Kraka. Kelner nie dał się długo prosić, spakował podręczny bagaż i wyruszył w podróż … Kraków przywitał go dźwiękiem trąbki z Mariackiej wieży i gruchaniem gołębi, rezolutne kwiaciarki zachęcały do zakupu pięknych, kolorowych kwiatów, a sprzedawca obwarzanków zapewniał, że nie ma śniadanka bez obwarzanka. Gość z Francji odwiedził także tajemnicze Sukiennice, gdzie zamówił sobie portret. Jego uwadze nie uszła również ławeczka Piotra Skrzyneckiego i siedzący na niej „pan w dziwacznym dość kapelusiku”. Nieco dłużej zatrzymaliśmy się przy pomniku pana Adama, aby popatrzeć na zakochane pary…

Publiczność długo oklaskiwała występy małych aktorów, którzy dali z siebie wszystko, brawurowo odgrywając swoje role i znakomicie oddając klimat gwarnego krakowskiego rynku.