O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Wrzesień 2022

Listopad 2022

W listopadzie uczniowie klasy 4a, dziewczęta z klasy 8a i chłopcy z klasy 8c, w ramach lekcji informatyki, tworzyli ozdoby choinkowe wg własnych pomysłów. Projekty tworzyli w programie TinkerCad, które następnie przygotowano do wydruku 3d i sukcesywnie drukowano, aby w grudniu ozdobić szkolną choinkę.

Grudzień 2022

Lekcja biologii z wykorzystaniem mikroskopów.

Styczeń 2023