Obchody 780-lecia założenia Bolechowic w naszej szkole

15 września 2023 roku nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody rocznicy 780 założenia Bolechowic. Uroczystość rozpoczęła się od ciekawego przedstawienia historii naszej miejscowości przez Panią Monikę Przetacznik. Następnie uczniowie klas szóstych i piątych pod kierunkiem Pani Agnieszki Dadał-Kowalik, Pani Doroty Wojciechowskiej, Pani Marty Stępień oraz Pani Greszty-Kudyby zaprezentowali program artystyczny, na który składały się m.in. fragmenty „Sielanki o Bolechowicach” XVIII wiecznego poety, biskupa Jana Pawła Woronicza, który niegdyś mieszkał w Bolechowicach i opiewał uroki naszej miejscowości. Program uświetniły wzruszające piosenki w wykonaniu chórku szkolnego. Nie zabrakło też tradycyjnego tańca: walczyka, krakowiaka czy poloneza, które dopełniły poetycką opowieść o Bolechowicach. Bardzo ciekawie prezentował się taniec nowoczesny, wykonany przez uczennice klasy 8b i 6b: Lilianę Bafię, Natalię Kamińską, Magdalenę Stypułę, Zuzannę Szymańską i Laurę Pacułę. Program dostarczył zaproszonym gościom wiele emocji i wzruszeń.