ukraine-gb5a322b35_1280

Sercem z Ukrainą

Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego w Bolechowicach

„Sercem z Ukrainą”

W dniach 4 – 11.03.2022 r. nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w akcji charytatywnej „Pomoc dla Ukrainy”. Uczniowie szkoły zorganizowali zbiórkę na rzecz potrzebujących pozostających na terenie zajętym wojną jak i pomoc uchodźcą na miejscu. Zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla najmłodszych tj.: pampersy, chusteczki nawilżane, kaszki, mleko, musy, artykuły higieniczne, jedzenie, ubrania. Dary te zostały przekazane do Sióstr Szarytek Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Tenczynku, które pod swój dach przyjęły matki z dziećmi z terenów objętych wojną.

Środki medyczne, artykuły opatrunkowe, higieniczne, leki zostały przekazane do NCK, który organizował zbiórkę dla Kijowa.

Ręczniki, środki czystości, papier toaletowy zostały także przekazane do organizatorów zbiórki  z Wydziału Spraw Obywatelski UG Zabierzów.

11.03.2022 w Szkole Podstawowej w Bolechowicach nauczyciele oraz uczniowie na znak solidarności z Ukrainą przyszli do szkoły ubrani w żółto niebieskie kolory. Uczniowie świetlicy szkolnej przygotowali 450 niebiesko żółtych serc – naklejek. Każdy uczeń mógł przykleić serce do ubrania na znak solidarności z walczącą Ukrainą. Na korytarzach szkoły przygotowaliśmy wystawę prac uczniów „Sercem z Ukrainą”, gazetkę z podstawowymi zwrotami w języku ukraińskim. Klasy zostały udekorowane niebiesko żółtymi kolorami, a klasa 3a zasadziła niebieskie i żółte kwiaty w doniczkach

Po raz kolejny społeczność szkolna pokazała swoją gotowość do niesienia pomocy otworzyła serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w akcję.

Comments are closed.