Szanowni Mieszkańcy,

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach, organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych oraz zamknięciu instytucji kultury, przyjmując za cel ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także działając w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Zabierzowie oraz w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy z wyjątkiem spraw pilnych.

W sprawach bieżących, niewymagających osobistego udziału proszę kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej szkół lub GZEAS.

Proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej szkół wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub szkoły. Wniosek musi być podpisany i zeskanowany, może to być także wyraźne zdjęcie podpisanego wniosku.

Na stronie www.gzeas@zabierzow.org.pl są podane telefony i adresy poczty elektronicznej szkół.

Kontakt do GZEAS: gzeas@zabierzow.org.pl lub tel. 12-285-15-62

Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2021/2022

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2021 roku.

W Gminie Zabierzów od 1 do 19 marca rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Przypominam, iż w procesie rekrutacji biorą udział wyłącznie dzieci zapisywane do przedszkola po raz pierwszy. Nie uczestniczą w niej dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne.

Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie jak w poprzednich latach, z wykorzystaniem systemu elektronicznego VULCAN  (https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminazabierzow).

Dokumenty i szczegółowe informacje w sprawie rekrutacji, będą do pobrania za pośrednictwem systemu, do którego link jest zamieszczony na stronach GZEAS, szkół i przedszkoli.

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2021 roku. Postępowanie rekrutacyjne do klas I odbywać się będzie w sposób tradycyjny poprzez zapisy w wybranej szkole.