Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci w Bolechowicach

Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci działają w bibliotekach w Bolechowicach, Rudawie i Zabierzowie.

Dyskusyjny Klub Książki  dla dzieci w Filii GBP w Bolechowicach rozpoczął spotkania w 2016r. w ramach ogólnopolskiego programu „Dyskusyjne Kluby Książki” – (DKK), realizowanego przez Instytut Książki, którego koordynatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Działalność klubu oparta jest na współpracy ze Szkołą Podstawową w Bolechowicach. Jego uczestnikami są uczniowie klas I – III pod opieką wychowawczyni Marii Półtorak.

W 2021 r. do biblioteki w Bolechowicach dołączyły biblioteki w Rudawie i Zabierzowie.

Każde spotkanie to niezwykła czytelnicza zabawa. To, oprócz dyskusji o książce, spotkania z pisarzami i ilustratorami, warsztaty, konkursy literackie a także wycieczki i przedstawienia przygotowane na podstawie poznanych książek.

Tym razem naszym literackim bohaterem był Blucek, sympatyczny, błękitny nietoperz, którego stworzyła Magdalena Kaźmierczyk. Autorka pozazdrościła Paryżowi Quasimoda i sama  wpadła na pomysł, aby powołać do życia małą baśniową istotkę, która zamieszka w zakamarkach wieży Kościoła Mariackiego. Tak właśnie powstała książeczka pt. „Przygody Blucka”, którą tym razem mieli okazję poznać nasi mali klubowicze. Zobaczcie jak przebiegało spotkanie pt:

Jak Blucek z przyjaciółmi urządzał przyjęcie